• 0
 • 1
33.500,00 TL
Havale ile : TL   30.150,00
Yamaha

Yamaha Clavinova CVP609PM Dijital Piyano

Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Özellikler

  “Gerçek Konser Piyanosu İfadesi“

  Tek bir piyanoda ses, tuşe ve pedallardan oluşan en önemli üç unsuru bünyesinde toplayan CVP serisi size konser piyanosu çalıyormuş hissini verir.

  Konser piyanosu performansını… ve daha fazlasını elde eder.

  Konser piyanosu performansını… ve daha fazlasını elde eder.

  RGE Ses Motoru en iyi müzikal ifade becerisi sağlar

  Clavinova’da gelecek nesil piyano ses kaynağı olan RGE (Gerçek Konser Piyanosu İfadesi) Ses motoru bulunur.

  Clavinova’da sesi büyük bir netlikle verebilen ve tuşlardan parmaklarınızı nazikçe kaldırdığınızda duyulan ve ağır ağır kaybolan rezonans sesiyle beraber staccato notaları açık şekilde ifade edebilen yeni bir Smooth Release fonksiyonu bulunur. Konser piyanosu benzeri, zengin ifade gücü deneyimi yaratmak üzere piyano performansının özünü yakalamada başarılıdır.

  Yamaha’nın Doğal Ahşap klavyesi ile gerçek piyano tuşesini yaşayın

  Clavinova NW (Natural Wood [Doğal Ahşap]) klavye yüzyılı aşan kaliteli akustik piyano üretim tecrübesi ile mükemmelleştirilen ahşap işçiliği teknikleri ile sadece Yamaha tarafından üretilebilirdi. Tıpkı konser piyanosununkiler tuşlar, müzik enstrümanlarında kullanılması için gereken uzun kurutma sürecinden geçen yekpare ahşaplardan üretilmiştir. Her bir ahşap parçasının sadece en iyi kalitede bölümlerinin seçilmesi ile lamine ahşap tuşlara göre deformasyona ve yamulmaya daha dirençli tuşlar yaratılmıştır. Tuşlarda GH3 klavyede olduğu üzere çalan piyanistin hissettiği hassasiyeti güçlendiren üç sensör bulunur. Ahşabın yekpare dokusuyla birleştiğinde bu durum olağanüstü bir çalış deneyimi ve performansı sağlar.

  Sentetik fildişi tuşlar uzun performanslar sırasında dokunma hissini korur

  Piyanistler geçmişte en iyi piyanolarda kullanılan fildişi klavyeler gibi parmaklarına sıkıca tutunan tuşeden hoşlanırlar. Sentetik fildişi tuşlarda, özellikle uzun performanslarda ya da egzersiz sırasında çalışta daha fazla kolaylık için tüm tuşlara ilave tutuş ve doğal bir friksiyon veren yumuşak, hafifçe delikli bir yüzey bulunur. Tuşların pürüzsüz, rafine dokusu size lüks hissi verir ve temizlenmesi kolaydır.

  88 tuşta kademeli çekiç aksiyonu dijital piyanolarda ilk defa görülecek şekilde her bir tuş için ayrı bir ağırlık oluştururlar

  Clavinova klavyede her bir tuşun diğerine benzemeyen bir ağırlığı vardır. Klasik akustik piyanolarda teller tiz seslerde kısa ve darken bas bölümüne geçtikçe gittikçe kalınlaşır ve uzar. Eşit bir sound üretmek için tuşlara vuran çekiçler bastan tize doğru büyür. “88 tuşta kademeli çekiç aksiyonu özelliği ile CVP-609 her bir tuşun ağırlığının, tuşesinin ve geri dönüşünün farklı olduğu konser piyanolarının klavye tuşesini aynı şekilde yeniden yaratan ilk dijital piyanodur. Bu piyanoyla yaşanan deneyim konser piyanosu deneyimine son derece yakın olduğu için çok daha iyi bir çalış tekniği geliştirebilirsiniz.

  88 tuşun her birinin çekicinin farklı bir ağırlığı vardır

  GP Response Damper Pedal kullanımındaki his konser piyanosununkiyle aynıdır

  Damper pedalı piyano çalmada önemli bir unsurdur çünkü bastıkça sesi sürekli olarak değiştirir. Clavinova pedala basışı ve bırakışı sürekli olarak tespit ederek tıpkı bir akustik piyano gibi hareket edip nota uzatmalarını ve yankıyı hassas şekilde ayarlar. Ayrıca GP Response Damper Pedal tipik konser piyanosu hissini yaratır, örneğin ilk basıldığında daha az direnç, pedal çalışmaya başladığında ise daha ağır bir his gibi. Sonuç olarak, çalan kişi damper pedalı kullanırken daha fazla kontrol elde eder.

   

  Piyano Odası: piyano ve yer seçiminiz.

  CVP-609 gerçekten piyano performansına yoğunlaşmak ve piyano sesinin keyfini çıkarmak istediğinizde kullanabileceğiniz Piyano Odası (Piano Room) adlı yeni bir özellik sunar. Üç tip piyanodan birini– konser piyanosu, pop konser piyanosu ve honky-tonk- ve konser salonu, katedral ya da konser sahnesi gibi bir yer seçebilirsiniz. Anında ton kalitesini seçtiğiniz piyanoya ve lokasyona uyacak şekilde değişerek performansınıza tamamen farklı bir his kazandırır. Konser piyanosunu ya da pop konser piyanosunu çalarken “sanal” piyano kapağını açık ya da kapalı olarak bile seçebilirsiniz.

  Muhteşem şekilde gerçekçi enstrüman sesleri için çok çeşitli Sesler

  Wide variety of Voices

  CVP serisi piyanonun yanında çok farklı enstrüman Sesi sunar.
  Farklı sesler çalarken ve her bir enstrümanın ifade gücün üretirken eğlenin.

  Super Articulation 2 Voices (Süper Artikülasyon 2 Sesler)

  Yamaha’nın klavye harici enstrümanların gerçek performans özelliklerini sunan Super Articulation Voices özelliği artık daha da kapsamlı Super Articulation 2 Voices (Sesler) seti ile takviye ediliyor. SA2 Voices her bir enstrümana has özel nüansları otomatik olarak ekler. Örneğin nefesli enstrümanlardaki legato, glissando ve vibrato ve yeni SA2 keman. Sesten Sese pürüzsüz şekilde geçerek piyanonun tuşları yerine söz konusu enstrüman, virtüözü olan biri tarafından doğal olarak çalınıyormuş gibi duyulan performanslar elde edersiniz.

  Grup lideri olduğunuz istediğiniz sanal gruba eşlik edin

  Grup lideri olduğunuz istediğiniz sanal gruba eşlik edin

  Stiller

  Accompaniment Styles (Eşlikçi Stiller) özelliği rock ve caz dahil çok sayıda müzik türündeki sanal gruplara eşlik edebilmenizi sağlar. Stili değiştirin ve aynı parçayı tamamen farklı bir mod’la çalın.

  Music Finder

  Music Finder (Müzik Bulucu) grup performansı için doğru Stil ya da Sese karar veremediğiniz durumlarda yararlı olmaktadır. Sadece çalmak istediğiniz şarkının ismini seçin; CVP doğrudan çalmaya başlayabilmeniz için gereken ayarları çağıracaktır.

  Style Recommender

  Style Recommender (Stil Önerici) çalmak istediğiniz şekle uyan bir Stili hızlıca bulabilmenizi sağlar. Bir ya da iki bar basit bir ritim çalmanız yeterli; buna uyan Stil listesi ekranda belirecektir.

  Performansınızı destekleyen kılavuz fonksiyonlar

  Performansınızı destekleyen kılavuz fonksiyonlar

  Ekran partisyon göstergesi ne zaman ve ne çalacağınızı gösterir

  Yerinizi kaybetmediğinizden emin olmak için çalarken partisyonda gösterilen zıplayan topu takip edin.

  Çalmanın keyfini çıkartın – yeni başlamış olsanız bile.

  Kılavuz ışıklar doğru notalara çalana kadar bekler, böylece kendi hızınızda çalışabilirsiniz.

  Karaoke yapmanın ve kendinize eşlik etmenin keyfini çıkartın

  Vokal performans için mikrofon takın

  Bir mikrofon takın ve çalarken bir yandan da şarkı söyleyin.
  İster kendi kompozisyonunuza eşlik edin isterseniz yetenekli bir arkadaşınızla beraber çalın. 
  Şarkı söylemek ev partilerinizi renklendirecektir.

  Karaoke partisi yapın

  Clavinova’nıza kaydedilmiş ya da internetten indirebileceğiniz şarkılar eşliğinde karaoke’nin keyfini çıkartın. Şarkının sözleri ekranda gösterilir* ve şarkı ilerledikçe harfler renk değiştirir; bu nedenle şarkıya girmek için mükemmeldir. Şarkı sözlerini büyük bir televizyon ekranında gösterin böylece herkes katılabilir ve parti daha da heyecanlı olabilir. 
  *Sadece şarkı verilerinin sözleri içerdiği durumlarda

  Vokallerinizi armoni ile zenginleştirin

  Vocal Harmony (Vokal Armonisi) fonksiyonu nu kullanmak tek başınıza söylerken bile bir koronun zengin armonilerini ekleyecektir. Ayrıca sesinize robotik bir tını katan vocoder gibi efektlerle de çok eğlenebilirsiniz.

  Müzikten keyif almanın yeni yollarını keşfedin.

  Müzikten keyif almanın yeni yollarını keşfedin.

  Uygulamalar

  iPad, iPhone ya da iPod touch kullanıyorsanız Yamaha uygulamaları çalmayı daha rahat ve keyifli hale getirecektir. Bir şarkı çalın ve ideal Ses ve eşlikçi Stili kolayca ayarlayın. Kendi performansınızı kaydedip arkadaşlarınızla paylaşın. Uygulamalara bir bakın ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tane bulun. 

  Not: 
  - Bazı aplikasyonlar enstrümanınıza bağlanmayı gerektirir. Aplikasyon bağlanabilirliğini kullanmak için kablolu bir bağlantı (Yamaha i-MX1 gibi) gereklidir
  - Kablosuz bağlantı için kablosuz bir router ve USB Kablosuz LAN adaptörü gereklidir. USB Kablosuz LAN adaptörü yerel tüzüğe göre dahil olmayabilir.

  Keyboard Apps

  Çevrimiçi Hizmetler

  Klavyede çaldığınız notaları ve akorları takip ederek en sevdiğiniz sanatçıların en sevdiğiniz şarkılarını çalmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanan binlerce şarkıya bakmak için Yamaha MusicSoft online mağazasını ziyaret edin. Çok çeşitli eşlikçi Stil (Styles) profesyonel bir grubu parmaklarınızın ucuna getirir. Styles (Stiller) egzersiz ya da gerçek performans için muhteşemdir ve ayrıca faydalı bir şarkı yazma aracıdır!

  Yamaha Music Soft

  Other Features

  Other Features

  Kontrol panelinizi istediğiniz şekilde kendinize göre düzenleyin

  Kolay anlaşılabilir kullanıcı arayüzü ve dokunmatik panel kullanımı kolaylaştırıyor.

  Kontrol panelinizi istediğiniz şekilde kendinize göre düzenleyin

  -Voices (Sesler) ve Styles (Stiller) için yer işaretleri
  -Home ekranında kısa yollar
  -En sevdiğiniz fonksiyonları ATANABİLİR düğmelere atayın.

  Kendi performansınızı kaydetmek için USB Audio

  Bilgisayarınıza kaydetmek üzere USB flash belleğe performanslarınızı kaydetmek için USB Audio Recorder*. Bu özellik gelişiminizi takip etmek üzere iki farklı performansınızı karşılaştırabilmenizi ya da taşınabilir bir müzik çalarda kaydettiklerinizi dinleyebilmenizi sağlar. 
  WAV, MP3 formatında kaydedilir.

  Grup performanslarından daha fazla keyif almak için güçlü bas üretir

  Grup performansları sırasında basların bas tonlarının ve bas davulun daha da büyük bir yoğunlukla üretilebilmesi için akustik tasarım önceki modeller üzerinden ilave bir subwoofer dahil olacak şekilde geliştirilmiştir. Profesyonel piyano performansından ilk defa müziğin keyfini keşfetmeye kadar CVP-609 herkesin piyano çalma hayallerine cevap verebilir.

  “Intelligent Acoustic Control (Akıllı Akustik Kontrolü)”

  Volüm ayarı başkalarının daha yumuşak çalmanızı tercih edebileceği ev ortamlarında çalmak için uygundur. Volüm az olduğunda, tiz ve bas sesleri duymanın zorlaştığını muhtemelen fark etmişsinizdir. Ancak Clavinova’da Akıllı Akustik Kontrolü (IAC) sesi otomatik olarak ayarlar böylece düşük volümlerde bile düzgün bir ses dengesi elde edersiniz. İlave olarak, volüm düğmesi düşük volümlerde hoparlör sisteminin genel sesinde (EQ) otomatik olarak ince ayarlar yapar. Bu zengin ve dengeli sesi kaybetmeden volümü ayarlama özelliği Yamaha’ya özel bir ayrıcalıktır ve her zaman en iyi ses kalitesiyle çalmanızı sağlar.

  Yamaha’nın en son ses mühendisliği teknolojisi, “Acoustic Optimizer”

  “Acoustic Optimizer” sistemi, tasarımı ve enstrüman içindeki konumu sayesinde ses dalgalarının akışını fiziksel olarak ayarlayarak rezonansı zenginleştirip kontrol etmek üzere yaratılmıştır. Acoustic Optimizer ve dijital teknolojilerinin kombinasyonu CVP serisine olağanüstü bir müzikal ifade gücü sağlar.

  Birçok gelişmiş özelliğin faydalarını da içeren piyano görünümü

  Tuş kapağı kapalı olduğunda CVP’niz bir piyanonun ağırbaşlı ambiyansına sahiptir. Açık olduğunda ise etkin şekilde düzenlenmiş kontrol panelini görürsünüz. CVP-609 modelinde, müzikten keyif almanın yeni yollarını araştırmanızı sağlayan CVP serisinin geleneksel güçlü noktalarının yanısıra gerçek bir piyanonun ifade gücü bulunur.

  Teknik Özellikler

  Size/Weight

  DimensionsWidth 1,426 mm (56-1/8") | polished finish: 1,429 mm (56-1/4")
  Height 868 mm (34-3/16") | polished finish: 872 mm (34-5/16")
  Depth 612 mm (24-1/8") | 612 mm (24-1/8")
  WeightWeight 81 kg (178 lbs., 9 oz.) | polished finish: 84 kg (185 lbs., 3 oz)

  Control Interface

  KeyboardNumber of Keys 88
  Type Doğal Ahşap (NW) Sentetik fildişi kaplamalı klavye ( gerçek-ahşap beyaz tuşlar ile)
  Touch Sensitivity Sert2/Sert1/Orta/Yumuşak1/Yumuşak2
  88-key Linear Graded Hammers Evet
  PedalNumber of Pedals 3
  Half Pedal Evet
  Functions Sustain, Sostenuto, Soft, Glide, Song Play/Pause, Style Start/Stop, Volume, etc.
  GP Response Damper Pedal Evet
  DisplayType TFT Color Wide LCD
  Size 8.5 inch (800 x 480 dots WVGA )
  Touch Screen Evet
  Color Renkli
  Score Display Function Evet
  Lyrics Display Function Evet
  Text Viewer Function Evet
  Language İngilizce, Japonca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca
  PanelLanguage İngilizce

  Cabinet

  Key CoverKey Cover Style Folding
  Music Rest Evet
  Music Clips Evet

  Voices

  Tone GenerationPiano Sound RGE (Real Grand Expression)
  Stereo Sustain Samples Evet
  Key-off Samples Evet
  String Resonance Evet
  Smooth Release Evet
  Damper Resonance Evet
  PolyphonyNumber of Polyphony (Max.) 128 + 128
  PresetNumber of Voices 1,140 Ses + 35 Davul/SFX Kiti + 480 XG Ses + GM2 + GS (GS Song Playback için)
  Featured Voices 164 Super Articulation Voices, 30 Super Articulation 2 Voices, 43 MegaVoices, 96 Natural! Voices, 31 Sweet! Voices, 80 Cool! Voices, 102 Live! Voices, 30 Organ Flutes! Voices
  CustomVoice Edit Evet
  Compatibility XG, XF, GS (Song Playback için), GM, GM2

  Effects

  TypesReverb 44 Preset + 3 Kullanıcı
  Chorus 106 Preset + 3 Kullanıcı
  Master Compressor 5 Preset + 5 Kullanıcı
  Master EQ 5 Preset + 2 Kullanıcı
  Part EQ 27 Bölüm
  Insertion Effect 310 Preset + 10 Kullanıcı
  Variation Effect 308 Preset + 3 Kullanıcı
  Vocal Harmony VH2: 44 Preset + 60 Kullanıcı

  Accompaniment Styles

  PresetNumber of Preset Styles 566
  Featured Styles 468 Pro Stil, 55 Session Stil, 7 Free Play Stil, 36 Pianist Stil
  Fingering Single Finger, Fingered, Fingered On Bass, Multi Finger, AI Fingered, Full Keyboard, AI Full Keyboard
  Style Control INTRO x 3, MAIN VARIATION x 4, FILL x 4, BREAK, ENDING x 3
  CustomStyle Creator Evet
  Other FeaturesMusic Finder 2,500 Eser
  One Touch Setting (OTS) Her stil için 4
  Style Recommender Evet
  File Format Style File Format GE (Guitar Edition)

  Songs

  PresetNumber of Preset Songs 124
  RecordingNumber of Tracks 16
  Data Capacity yaklaşık 300 KB/Şarkı
  Recording Function Evet
  Compatible Data FormatPlayback SMF (Format 0 & 1), ESEQ, XF
  Recording SMF (Format 0)

  Functions

  Demo Evet
  RegistrationNumber of Buttons 8
  Control Registration Sequence, Freeze
  Lesson/GuideLesson/Guide Follow Lights, Any Key, Karao-Key, Your Tempo
  Guide Lamp Evet
  Performance Assistant Technology (PAT) Evet
  Piano Room Evet
  USB Audio RecorderPlayback .wav, .mp3 (MPEG-1 Audio Layer-3)
  Recording .wav, .mp3 (MPEG-1 Audio Layer-3)
  USB AudioTime Stretch Evet
  Pitch Shift Evet
  Vocal Cancel Evet
  MiscellaneousDual/Layers Evet
  Split Evet
  Metronome Evet
  Tempo Range 5 - 500, Tap Tempo
  Transpose -12 – 0 – +12
  Tuning 414.8 – 440 – 466.8 Hz
  Scale Type 9
  Intelligent Acoustic Control (IAC) Evet

  Storage and Connectivity

  StorageInternal Memory yaklaşık 6.7 MB
  External Drives Opsiyonel USB Flash Memory (via USB to DEVICE)
  ConnectivityHeadphones x 2
  Microphone Input Volume, Mic./Line In
  MIDI In/Out/Thru
  AUX IN Stereo Mini
  AUX OUT (R, L/L + R)
  AUX Pedal Evet
  VIDEO OUT Evet
  RGB OUT Evet
  USB TO DEVICE Evet (x 2)
  USB TO HOST Evet

  Amplifiers and Speakers

  Amplifiers (30 W + 30 W) x 2 + 80 W
  Speakers 20 cm x 1 + 16 cm x 2 + 5 cm x 2 + 3 cm (dome) x 2
  Acoustic Optimizer Evet

  Power Supply

  Power Consumption 60 W

  Accessories

  Accessories Kullanım Kılavuzu, Data Listesi, “50 Greats for the Piano” Müzik Kitabı, My Yamaha Product Kullanıcı Kaydı, AC Güç Kablosu, Bench (dahili veya opsiyonel), USB Wireless LAN Adaptörü (yerel durumlara göre dahili olabilir.)
  Garanti Bilgisi
  :
  2 Yıl Yamaha Türkiye Garantisi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.